Liikumismängud said alguse armastusest spordi vastu...

Armastus spordi vastu

Kui ma 2007ndal aastal Otepää gümnaasiumi lõpuaktusel istusin, sai minu jaoks selgeks, et Andrus Veerpalu mantlipärijat minust ei saa. See unistus purunes samamoodi nagu Tallinna Kalevi võidukarikas 1991.aastal. Andsin kindla lubaduse, et kehakultuuri ei lähe ma mitte kunagi õppima. Selle lubaduse murdsin 15 aastat hiljem.

Peale gümnaasiumi tegelesingi pikalt enda teise suure kirega – muusika. Olen helimehena abisatnud enamikke Eesti artiste ning tänase päevani Tanel Padari heligurmaan. Samal ajal oli muidugi sport alati hinges – tegin igapäevaselt trenni ning jälgisin palju sporti teleri vahendusel.

Koroona ning plaan B

2020 aastal sai kõigi jaoks selgeks, mis on kätepesu ja kuidas viiruste eest ennast kaitsta. Minu muusikakirg sai paraja põntsu ning välja tuli mõelda plaan B. Mitu kuud ajusid ragistades selgus, et lahenuds on mu nina all. Vana arm polnud rooste läinud ning asusin õppima Tallinna Ülikoolis kehakultuuri teaduskonnas ja läksin tööle liikumisõpetajaks Lehola ja Klooga kooli. Alustasin töötamist ka lasteaias, kus sai üsna ruttu selgeks, et mäng on kõige võti. Sealt aga kerkis esile järgmine mure. Sobilikest mängudest olid saadaval mõned kirjeldused ja raamatud, ent lihtsat kokkuvõtvat videot polnud kusagilt leida. 

Liikumismängude algus

Ning siis meenus, et ülikooli esimesel nädalal soovitas õppejõud mõelda varakult selle enda teema peale, mida hakata uurima lõputöö ajal. Sellest kõigest ajendatuna on tekkinud liikumismängud. Aidata treenereid, õpetajaid ja lapsevanemaid, et oleks olemas koht, kust leida kiiresti mõni põnev mäng, mis aitaks teha tema ettevõtmise põnevamaks ja mitmekülgsemaks.